Neymar ka ndryshuar në mënyrë drastike imazhin e tij dhe ka befasuar fansat e tij me një postim në Instagram

Futbollisti brazilian Neymar ka shpërndarë një foto të pamjes së tij të re në Instagramin e tij dhe ka befasuar fansat e tij.

“Një pamje e re”, ka shkruar lojtari i Al-Hilal në një postim për 216 milionë ndjekësit e tij në Instagram.

Neymar da Silva Santos Junior, i cili është 31 vjeç, së fundmi iu nënshtrua një operacioni për një këputje të ligamentit të kryqëzuar të përparmë dhe meniskut në gjurin e majtë, të cilin e pësoi gjatë lojës për Brazilin.

Meqë ra fjala, siç raportojnë mediat arabe, Al-Hilal i pezulloi kontratën Neymar në mënyrë që braziliani të mos zinte më një vend si i huaj në skuadër.

Rregulloret i lejojnë klubet të kenë një maksimum prej tetë lojtarësh nga jashtë Arabisë Saudite dhe Al-Hilal tashmë e ka arritur atë prag.

Me Neymar jashtë për të gjithë sezonin për shkak të një dëmtimi të rëndë, gjigantët sauditë kanë pezulluar për një kohë të pacaktuar regjistrimin e Neymar derisa ai të rikuperohet.

Për kujtesë, Al-Hilal i ka paguar PSG-së 100 milionë euro për Neymar këtë verë, dhe kontrata e tij me klubin saudit është deri më 30 qershor 2025.

Kategoritë
Sport