Në Pamje Të Reja: Ndombele i Tottenhamit, Ndeshje Në Turqi me Pamje të Pashpjegueshme

Ditët e fundit në futbollin europian, është bërë virale një foto e ish-yllit të futbollit, Tanguy Ndombele, një njeri tek i cili shpresonin shumë Tottenham dhe Jose Mourinho.

Ndombele (27) dikur ishte nënshkrimi më i madh në historinë e Tottenhamit kur ata i pagoi më shumë se 65 milionë euro në 2019. Megjithatë, ai nuk u imponua aty me Jose Mourinhon, ndaj luajti për Lyon, Napoli dhe Galatasaray.

Ai është ende anëtar i klubit të famshëm të Stambollit, por i huazuar nga Tottenham. Mirëpo, futbollisti shumë i talentuar sot nuk duket aspak si sportist.

Përkundrazi, në ndeshjen e Kupës së Turqisë kundër Umraniyespor, e cila u luajt pardje, Ndombele doli në fushë dhe tronditi tifozët me një peshë të konsiderueshme shtesë.

Ndombeles i ka munguar gjithmonë etika e punës për të realizuar potencialin e tij të plotë, të cilin e kishte mjaft në fusha futbolli dhe pikërisht për këtë u shfaq shumë më i rënduar pas festave të fundvitit, ndaj sot duket më shumë si një lojtar rekreativ apo një ish-futbollist që u shfaq në një ndeshje bamirësie dhjetë vjet pas përfundimit të karrierës së tij.

Mesfushori francez nuk kaloi pa u vënë re, ndaj u shfaq në media të shumta angleze dhe turke, por edhe në rrjetet sociale, ku lëvizjet dhe fotot e tij nga fusha u bënë virale. Me interes të veçantë është se Ndombele është ende nën kontratë me Tottenhamin, duke i fituar atij 200,000 £ në javë (230,000 euro).

Kategoritë
Sport