Ndahet një tjetër çmim, Manchester City shpallet ekipi më i mirë në botë

Mbrëmjen e kësaj të hëne, e më konkretisht, që prej orës, 20:30, në Paris, të Francës po zhvillohet ceremonia e “Topit të Artë”, çmimit më të rëndësishëm individual në botën e futbollit, ku padyshim një garë “e ethshme” pritet mes “pleshtit”, Lionel Messi e “vikingut” Erling Haaland për fitimin e trofeut.

Pas ndarjes së çmimit “Kopa”, “Socrates”, atij për skuadrën më të mirë në futbollin e femrave, çmimit “Yashin” dhe çmimit  “Gerd Muller”, tashmë është përcaktuar dhe ekipi më i mirë në botë për futbollin e meshkujve.

Ashtu siç pritej, çmimi ka shkuar drejt “qytetarëve” të Manchester City, të cilët sezonin e kaluar arritën triumfin e katërfishtë, ku arritën të triumfonin në Premier League, FA Cup, Champions League dhe Superkupën e Evropës.

Kategoritë
Sport