Mourinho i ka dërguar një mesazh portierit të tij përmes një djali që mbledh topa, ja çfarë shkruan ai

Mbrëmë, lojtarët e Romës barazuan me Fiorentinën me rezultat 1:1 në kuadër të xhiros së 15-të të Serisë A italiane, edhe pse e mbyllën ndeshjen edhe me dy lojtarë më pak.

Romelu Lukaku kaloi Romën në avantazh në minutën e 5-të dhe klubi romak mbeti me dhjetë lojtarë në minutën e 64-të pasi Nicola Zalewski u përjashtua nga kartoni i dytë i verdhë.

Fiorentina barazoi vetëm dy minuta më vonë me Martinez Quarta dhe më pas shkoi për të tre pikët.

Në minutën e 87-të, Roma mbeti me nëntë lojtarë pasi Lukaku mori karton të kuq për një faull dhe trajneri i Vucica-s, Jose Mourinho më pas iu drejtua një mashtrimi të ri që vetëm atij mund ta mendojë.

Lukaku nuk është larguar ende nga fusha dhe Mourinho ka thirrur djalin që mbledh topat. Fillimisht, ai i dha gojarisht udhëzimet për portierin Rui Patrici, por djali nuk i mbante mend ato, ndaj portugezi vrapoi drejt pankinës së tij dhe shkroi një mesazh për portierin në letër.

Djali vrapoi te Patrisi dhe i dha një mesazh dhe portieri i Romës ia ktheu letrën, të cilën djali vendosi ta ruante si kujtim.

Shumë njerëz pyesnin se çfarë kishte shkruar Mourinho dhe duke parë foton e letrës, duket qartë se bëhej fjalë për udhëzime për goditjen nga këndi të Fiorentinës.

Konkretisht, duke pasur parasysh që kërcyesi më i lartë Lukaku u përjashtua, Mourinhos iu desh të rishpërndante lojtarët në zonën e rreptësisë dhe urdhëroi Patricin që në shtyllën e parë të vendoste Stephan El Shaarawy dhe Edoardo Bove.

Nuk e morëm vesh nëse taktikat e Mourinhos do të funksiononin sepse Fiorentina nuk kishte asnjë kënd deri në fund të ndeshjes, tre minuta nga pjesa e rregullt dhe tetë minuta pushim.

Kategoritë
Sport