Modriç zbuloi se çfarë ha dhe sa fle para ndeshjeve të mëdha, ai mund të hyjë në historinë e Real Madrid të shtunën

Futbollisti kroat Luka Modriç ka njoftuar ndeshjen finale të Ligës së Kampionëve kundër Borussia Dortmundit, duke zbuluar disa nga ritualet e tij para ndeshjes.

Modriç tha se Reali duhet të jetë i kujdesshëm, duke qenë se të gjithë e shohin si favorit të fortë.

“Të gjithë thonë se do të fitojmë lehtësisht, por duhet të jemi të kujdesshëm në atë lojë. Shumë menduan se Bayer Leverkusen do ta mposhtte lehtë Atalantën, kështu që e pamë se çfarë ndodhi,” tha 38-vjeçari Modriç për radio stacionin COPE.

Luka tregon se java e tij po kalon normalisht dhe se nuk po mendon shumë për takimin me Borussia.

“Java ime kalon si zakonisht. Kaloj kohë me familjen dhe miqtë si gjithmonë. Nëse do të mendoja për lojën tani, do të çmendesha. Kur të arrijmë në Londër, do të mendoj për të dhe skenarët e mundshëm.” shpjegoi ai.

Ai tha se në ditën e ndeshjes do të sillet si gjithmonë.

“Unë fle mirë. Kam makarona dhe pulë për drekë, pastaj shikoj një serial ose një film për të më vënë në gjumë. Bëj një sy gjumë pasdite, gjysmë ore ose një orë, jo shumë”, ka treguar Luka Modriq.

Meqë ra fjala, nëse Real Madridi fiton, Modriç do të fitojë trofeun e 26-të dhe së bashku me Nacho Fernandez do të bëhen lojtari me më shumë trofe në historinë e klubit.

Ndeshja mes Real Madrid dhe Borussia Dortmund do të luhet të shtunën në Wembley me fillim nga ora 21:00.

Kategoritë
Sport