Messi ska të ndaluar, dribloi edhe ndaj kundërshtarit të lënduar (Video)

Në ndeshjen  Inter Miami dhe Real Salt Lake u përballën me njëri-tjetrin. Inter Miami, ku drejton topin Messi, e nisi sezonin me tre pikë duke mposhtur kundërshtarin 2-0.

Lionel Messi e mbylli ndeshjen me 1 asistim. Asistimi për golin e dytë të Inter Miamit erdhi nga Luis Suarez.

Nga ana tjetër, driblimi i Lionel Messit ndaj kundërshtarit të tij të lënduar u bë një nga videot më të shpërndara në rrjetet sociale.

Ja këto momente…

Kategoritë
LajmeSport