Messi dhe gruaja e tij arritën me shumë vështirësi në shtëpinë e familjes,policia ndërhyri (Video)

Sulmuesi Lionel Messi, 35 vjeç, u prit si hero teksa u kthye në shtëpinë e tij në Rosario pasi udhëhoqi Argjentinën drejt titullit të Kupës së Botës.

Messi u kthye në vendlindjen e tij për herë të parë që nga ngritja e trofeut të Kupës së Botës të dielën, pasi u detyrua të evakuonte paradën e fitores më herët gjatë ditës për shkak të shqetësimeve të sigurisë.

Pas paradës, Messi u kthye me helikopter nga Buenos Aires në Rosario (rreth 300 kilometra larg), përpara se të shfaqej në një makinë të drejtuar nga gruaja e tij Antonella Roccuzzo teksa po shkonin në shtëpi.

 

Pas mbërritjes së tij, Messi u përshëndet nga qindra tifozë duke brohoritur “Dale Campeon”, që përkthehet në “Le të shkojmë kampionë”.
Messi ka lindur në Rosario dhe gjithashtu e filloi karrierën e tij futbollistike duke luajtur për Newell’s Old Boys nga ai qytet.

Ai u transferua në Barcelonë me familjen e tij në vitin 2001 kur ishte 13 vjeç dhe bëri emër në klubin spanjoll si një nga lojtarët më të mëdhenj në botë.
Messi, tani në Paris Saint-Germain, ende bën udhëtime të rregullta në Rosario dhe shtëpinë e tij në një pronë private në Kentaki në Funes.

Kategoritë
Sport