Mergim Berisha ende nuk ka arritur të shijojë gol në ekipin e tij të ri

Mergim Berisha, i cili u transferua nga Augsburg në Hoffenheim A, ende nuk ka arritur të shijojë një gol në ekipin e tij të ri.

Mergim Berisha, i cili u transferua nga Augsburg te Hoffenheim, nuk e ka nisur mirë skuadrën e tij të re.

Nuk mund të shënoja gol në 6 ndeshje

Futbollisti  ka qëndruar i heshtur në 6 ndeshjet që ka luajtur në ekipin e tij të ri, Hoffenheim. Berisha nuk ka mundur të sigurojë efikasitet sa i përket asistimeve në këto ndeshje.

Futbollisti 25-vjeçar, i cili kishte vështirësi për të gjetur një vend në 11-shen e parë, mori pjesë në 11-she vetëm në një nga 6 ndeshjet në fjalë.

Berisha shënoi 9 gola dhe 4 asistime në 23 ndeshje për Augsburgun sezonin e kaluar.

Augsburgu mori transferimin e Berishës, i cili sezonin e kaluar luajti në skuadër si i huazuar, nga Fenerbahçe për 4 milionë euro. Rreth një muaj më vonë, skuadra gjermane dërgoi sulmuesin gjerman në Hoffenheim për 14 milionë euro.

Kategoritë
Sport