Mbappe do t’i bashkohet Real Madridit, heq dorë nga bonusi 100 milion euro

Kylian Mbappe është një nga yjet e futbollit për të cilin është përfolur me gjatë në merkato në vitet e fundit, sa i përket kalimit të tij te Real Madridi, i cili ende nuk ka ndodhur edhe pse palët shumë herë kanë pranë arritjes se marrëveshjes.

Tani duket se Mbappe nuk ka ndërmend ta zgjasë ende qëndrimin në Paris. Ai mësohet se ka refuzuar bonusin prej 100 milion eurosh.

Sulmuesi me shumë gjasa do t’i bashkohet “galaktikëve” në verë me parametra, që do të ishte një humbje e madhe për PSG dhe një fitore e madhe për Realit, që do t’i justifikonte pritjen.

Mbappe gjatë këtij sezoni ka shënuar 12 gola në 13 ndeshje që ka luajtur me “parisienët”  në të gjitha garat.

Kategoritë
Sport