Man Utd kërkon t’i shesë Sanchon e Greenwoodin në verë

Manchester United ende synon të shesë Jadon Sancho dhe Mason Greenwood këtë verë për të ndihmuar në rritjen e pozicionit të tyre në Fair Play Financiar.

Manchester mund të sjellë deri në 70-80 milionë funte nëse shiten

Megjithatë, kryesia e klubit anglez pranon se marrëveshjet e reja huazimi mund të konsiderohen ende.

Të dy lojtarët aktualisht janë në huazim në ekipe tjera.

Jadon Sancho është huazuar te ish-klubi i tij, Borussia Dortmund, duke treguar paraqitje të mira dhe duke arritur në finale të Ligës së Kampionëve.

Borussia Dortmund dëshiron ta blejë kartonin e anglezit, megjithatë problem mund të jetë shuma që duhet të paguajë.

Kurse, Mason Greenwood ka shkuar si i huazuar te Getafe dhe tashmë ka klube të interesuara për shërbimet e tij.

Kategoritë
LajmeSport