Lojtari i Real Madridit Rüdiger para finales së Ligës së Kampionëve: Jam musliman dhe i frikësohem vetëm Zotit

Para finales së Ligës së Kampionëve kundër Borussia Dortmundit, lojtari i Real Madridit, Antonio Rüdiger tha se nuk ndjen asnjë frikë.

I njohur si futbollist shumë fetar, ai tha se i frikësohet vetëm Zotit.

“A kam frikë nga finalja e Ligës së Kampionëve? Kam frikë vetëm nga Zoti. Në fund të fundit, ne jemi qenie njerëzore, ju nuk keni pse të keni frikë nga njeriu”, tha porteri i Kraljevës, duke shtuar:

“Unë jam një musliman dhe kam një besim të fortë, prandaj kam frikë vetëm nga Zoti, sepse Ai është Krijuesi i gjithçkaje. Nuk duhet të kesh frikë nga askush tjetër”, tha Rüdiger për El Mundo.

Kategoritë
Sport