Lojtarët festuan fitoren dhe më pas nisën t’i gjuanin me lopata: Shikoni kaosin në Bullgari

Ludogorets fitoi dje një nga fitoret më të rëndësishme në xhiron e fundit të kampionatit bullgar, dhe në ndeshje pati një incident.

Gjegjësisht, derisa lojtarët e Ludogorets po festonin golin e fitores, rreth tyre u formuan një sërë personash me kredenciale zyrtare që nuk e pëlqyen.

Ndonëse nuk dihet sesi ia kaluan policisë së ndërhyrjes që ndau fushën dhe tribunat, ata ia dolën me sukses planit.

Disa lojtarë të Ludogorets hodhën topa, e disa i frikësuan dhe i ofenduan.

Megjithatë, disa shkuan një hap më tej duke marrë lopata bore dhe duke i hedhur ato në drejtim të lojtarëve gjatë festimeve. Njëri ka arritur të godasë futbollistët.

Fjala vjen, si mysafir, Ludogorets fitoi derbin ndaj CSKA-së nga Sofja me rezultat 1:0, me një gol në një shtesë të çmendur në minutën e 107-të.

Në të njëjtën kohë, ata arritën në tabelën e kampionatit mikpritës dhe vazhdojnë gjuetinë për liderin Cherno More nga Varna.

Kategoritë
Sport