Leverkuseni dhe Tottenhami, favoritë për huazimin e Arda Gülerit

Bayer Leverkuseni dhe Tottenham Hotspurs janë favoritë për ta huazuar mesfushorin e Real Madridit, Arda Guler, sipas Okdiarios.

Përfaqësuesi i Turqisë ka hequr shumë nga lëndimet këtë stinor kur edhe u transferua nga Mbretërit.

Ndërkaq, tani huazimi i tij te ndonjëri klub i fortë po shihet si një mundësi e mirë për zhvillimin e mëtutjeshëm të tij marrë parasysh konkurrencën te madrilenët.

Kategoritë
Sport