Largohet i preferuari i Galatasarayt! Spanjolli e shkroi, Arsenali e rrëmbeu

Teksa Galatasaray vazhdon të arrijë fitore si në arenën e Champions League ashtu edhe në atë të Superligës, Sacha Boey, një nga yjet e shndritshëm të këtij sezoni, tërheq vëmendjen e madhe në arenën ndërkombëtare.

Skuadra verdhekuqe mposhti 2-1 rivalin e saj Beşiktaş në javën e 9-të të Superligës dhe e kaloi javën pa humbje. Mbrojtësi i djathtë i Galatasaray, Sacha Boey luajti një rol kritik në këtë ndeshje të rëndësishme derbi.

Boey është bërë një lojtar i ndjekur nga afër nga skautët e Arsenalit dhe Lyonit. Futbollisti i ri tërhoqi vëmendje të madhe me paraqitjen e tij në Rams Park.

Mbrojtësi i djathtë 23-vjeçar ka luajtur në 17 ndeshje në të gjitha garat me Galatasarayn që nga fillimi i sezonit dhe ka shënuar 1 gol.

Pas këtyre zhvillimeve, thuhet se gjiganti anglez Arsenal do të trokasë në derën e Galatasarayt për Sacha Boey.

Ofertë 20 milionë euro!

Sipas lajmeve në Fichajes; Skuadra britanike Arsenal do të bëjë një ofertë prej 20 milionë eurosh për yllin e Galatasaray, Sasha Boey në pjesën e parë.

Lajmi vazhdoi me këto deklarata: “Arsenali u rikthye në luftë për të shtuar në radhët e tyre mbrojtësin e talentuar të krahut Boey. Ata nuk kanë arritur të përfundojnë marrëveshjen me Milanin që nga vera. Aktori në fjalë luan në mënyrë fenomenale. Shifra e përcaktuar është 20 milionë euro. Ata duan t’i bëjnë një dhuratë Artetës në janar. “Futbollistin e presin edhe tifozët e klubit londinez”.

Kategoritë
Sport