Kryetari i Kuvendit të Austrisë në Qeveri, pritet në takim nga Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e ka pritur në takim Kryetarin e Kuvendit të Austrisë, Wolfgang Sobotka, raporton Ekonomia Online.

Në fillim të takimit mediet janë lejuar të marrin vetëm pamje.

Sobota paradite është pritur në takim nga homologu kosovar, Glauk Konjufca. Pas takimit ai ka thënë se marrëveshja e Ohrit është shumë e rëndësishme dhe duhet zbatuar dhe se luftimi i korrupsionit është hap drejt BE-së.

Përderisa Konjufca i është ankuar se me Serbia po kërkon Republikë serbe brenda Kosovës, por që e ka falënderuar atë për ndihëm në vazhdueshme.

Kategoritë
LajmeVendi