Kosova “ilaç” për Izraelin, e mposhtë edhe me U21-sha

Kosova ka arritur të mposhtë Izraelin dy herë brenda tetë ditëve. Kësaj radhe suksesin e arritën grupmosha U21 e udhëhequr nga Afrim Tovërlani.

3 me 1 ishte rezultati i fitores për Kosovën në ndeshjen e luajtur në Podujevë.

Dy gola nga Krasniqi dhe një nga Tusha mjaftuan për fitoren e “Dardanëve”.

Me këtë fitore, Kosova ka 8 pikë dhe zë vendin e tretë, parapa Polonisë e Gjermanisë

Kategoritë
Sport