Igor Simiq: Vuçiqi do të insistojë fuqishëm për Asociacionin në Bruksel

Nënkryetari i Listës Serbe, Igor Simiq, tha sot se beson se Asociacioni i Komunave Serbe do të jetë temë e diskutimit të hënën në Bruksel, sepse në tryezë do të jetë edhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Ai tha për RTS se Vuçiq do ta mbrojë fuqishëm dhe do të insistojë në të si obligim i pranuar nga Kosova.

Ai tregon se besonin se BE-ja, e cila është garantuese e asaj marrëveshjeje, do të bënte gjithçka për të zbatuar atë që u nënshkrua.

Kategoritë
LajmeRajoni