Ibrahimoviç ka qarë në transmetimin e drejtpërdrejtë, duke i thënë lamtumirë një shoku që nuk ka shpresë për të shpëtuar

Sulmuesi suedez Zlatan Ibrahimović (41) lajmëroi rikthimin e tij në futboll javën e kaluar në stilin e tij, ndërsa dje shfaqi edhe fytyrën e tij tjetër emocionuese.

Përkatësisht, kur ishte i ftuar në një emision televiziv holandez, Ibrahimović thirri drejtpërdrejt në emision dhe mori pjesë në një aksion për të mbështetur mikun e tij të madh që nga koha kur luante në Ajax, Thijs Slegers.

Gazetari holandez dhe zëdhënësi i PSV-së është trajtuar prej kohësh nga kanceri në gjak, por pak ditë më parë ka bërë të ditur se sëmundja e tij është e pashërueshme, pavarësisht të gjitha terapive që iu nënshtrua.

Prezantuesja e pyeti Zlatanin nëse i kujtohet takimi i parë me Thijs, pasuar nga monologu emocional i Ibrës.

“Do ta kujtoj gjithmonë. Ai ishte shoku im i vetëm në Holandë, kur isha i humbur, kur isha i ri, i hutuar dhe mendova se nuk kisha njeri atje. Ky gazetar u shfaq dhe më kontaktoi vetë dhe duhet të them, në atë kohë. gazetaret nuk ishin shoket e mi.Megjithate ai vendosi te me kontaktonte vete per te bere ate kontaktin e pare.Ne u takuam per dreke dhe u beme miq shume te mire qe nga ai moment.Luaem tenis bashke, u shoqeruam.Me ndihmoi shume, dha kam njohuri se si funksionojnë gjërat në Holandë. Dhe ai më ndihmoi shumë në atë hapin e parë në karrierën time. Kam shkruar edhe për Thijs në librin tim, i kam qëndruar gjithmonë mirënjohës për gjithçka. Ne jemi ende në kontakt dhe mund të them se ai ishte gjithmonë në zemrën time”, tha Ibrahimović.
Një Ibra i tronditur më pas iu drejtua drejtpërdrejt Siegers.

“Thijs, e vetmja gjë që dua të them tani është se të dua o miku im…”, tha Zlatan i cili nuk i ndali dot lotët, gjë që bëri të qajë edhe shokun e tij dhe shkaktoi reagimin e të gjithëve në studio.

Kategoritë
Sport