Ibrahimović e mirëpriti atë për të luajtur në ekip së bashku me djalin e tij më të vogël 25 vjet

Futbollisti legjendar suedez Zlatan Ibrahimović luajti sot për herë të parë së bashku me djalin e tij 16-vjeçar Maximilian.

Edhe pse është 41 vjeç, Ibrahimoviç nuk dorëzohet. Pak ditë më parë ai u rikuperua nga një dëmtim i rëndë, i cili e mbajti larg fushës për gati një vit dhe tani pret një moment të veçantë në jetën e tij.

Në stërvitje-ndeshjen e sotme në qendër të Milanellos, Zlatan luajti në të njëjtën skuadër me djalin e tij Maximilian, i cili po troket në derën e futbollit të seniorëve në Milano. Ai është anëtar i të njëjtit klub me babain e tij.
Gazetari i njohur i Milanit, Peppe Di Stefano, ka thënë sot për Sky se Zlatan Ibrahimović luajti në ekipin U-18 së bashku me djalin e tij Maximilian në një duel kundër ekipit të madh të Milanit.

Nuk janë dhënë detaje se si ka përfunduar ndeshja dhe nëse njëri nga dy Ibrahimovicët ka shënuar gol. Në fund, rezultati nuk ishte as i rëndësishëm, por është mahnitëse të shohësh se Zlatan po luan me djalin e tij 25 vjet më të vogël në ekip dhe se nuk ka ndërmend të dorëzohet.
Fjala vjen, Ibrahimović më i ri, si babai i tij, performon në pozicionin përpara. Ai ende nuk e ka vendosur se për cilën kombëtare do të luajë në të ardhmen, sigurisht nëse ka potencial për këtë.

Kategoritë
Sport