I ndihmuar edhe nga erërat e forta, shoku i Xherdan Shaqirit shënon gol spektakolar nga gjysma e fushës

Chicago Fire ka marrë një fitore spektakolare ndaj CF Montreal me rezultat të ngushtë 4-3.

Në fakt ka qenë fitorja e parë këtë edicion e Chicagos në MLS dhe ka ardhur me një rikthim të pabesueshëm.

Skuadra e Xherdan Shaqirit i cili luajti 69 minuta në këtë takim ishte duke humbur 1-3, por në 10 minutat e fundit të ndeshjes riktheu gjithçka dhe morën tre pikët.

Gutierrez realizoi për 2-3 në minutën e 84-të, para se Cuypers të barazoi shifrat në 3-3 në minutën e pestë shtesë.

Por goli i fitores ka qenë i jashtëzakonshëm dhe natyrisht shumë i çuditshëm pasi u shënua nga gjysma e fushës.

Kategoritë
Sport