Hamilton: Mjaft më. Nuk mund të vazhdojmë ta shikojmë këtë tragjedi

Piloti me famë botërore të Formula 1, Lewis Hamilton, ka reaguar ndaj masakrave të Izraelit në Gaza në llogarinë e tij në rrjetet sociale.

Piloti britanik Lewis Hamilton, 7 herë kampion bote në Formula 1, ka reaguar ndaj tragjedisë njerëzore në Gaza.

Piloti 39-vjeçar i Mercedes ka përdorur këto deklarata në postimin e tij në llogarinë e tij në rrjetet sociale:

Është mjaftueshëm. Nuk mund të vazhdojmë ta shikojmë këtë tragjedi dhe të mos flasim. Trauma dhe terrori i përjetuar nga shumë njerëz, veçanërisht fëmijët e pafajshëm, është tmerruese. Kjo duhet të ndalet, për fëmijët, për familjet e tyre dhe për jetën e tyre.

Hamilton ka ndarë me ndjekësit edhe videon e fëmijëve që jetojnë në kampin e tendës dhe humbin jetën në sulmet izraelite.

 

Kategoritë
BotaLajmeSport