Guardiola u shfaq në shtyp me një xhup të lezetshëm me vlerë 600 euro

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola (52) erdhi në konferencën për shtyp përpara ndeshjes kundër RB Lepisig me një xhup të lezetshëm 600 euro në dizajnin “Wave” të markës luksoze “Dsquared2”.

Spanjolli ka punuar me markën luksoze italiane që nga viti 2016, dhe tre javë më parë në Leipzig, Guardiola kishte veshur një orë 145 mijë euro nga kompania gjermane “A. Long and Sons”.

Megjithatë, në raundin e dytë të sonte të 16-tës, për spanjollën nuk llogaritet pamja – vetëm rezultati.

“Ne jemi ende favorit për të kaluar, sigurisht, por është e rëndësishme për ne që ta fitojmë këtë lojë. Do të jetë një lojë e vështirë për t’u kontrolluar sepse ata luajnë zgjuar – nëse i mbyllni brenda, ata shkojnë në krahë. ju mbroni jashtë, ata kanë më shumë lojtarë nga brenda duhet të gjeni ritmin e duhur kur shtypni”, tha Pep në njoftimin e ndeshjes.

Kujtojmë, ndeshja e parë në Gjermani mes Leipzig dhe Manchester City ka përfunduar në barazim 1:1.

Kategoritë
Sport