Guardiola mund të jetë në telashe: Filmuar në një reagim të çuditshëm, por edhe kërcënues arbitrin

Eksperti spanjoll i futbollit Pep Guardiola e ka përjetuar me shumë emocione duelin e djeshëm mes Manchester Cityt dhe Lutonit dhe ka qenë një ditë e vështirë në punë për të.

Guardiola dhe City i tij kanë qenë në shumë telashe javët e fundit dhe nuk po luajnë aq dominues sa vitet e kaluara. Prandaj, skuadra nuk është më në krye të Ligës Premier dhe shenjat e ditëve më të mira mund të jenë një fitore e vështirë, por shumë e rëndësishme kundër Lutonit.

Gjatë gjithë ndeshjes kundër Lutonit, në të cilën City i tij fitoi 2:1, Guardiola po protestonte nga linja e kontaktit, duke lënë zonën e tij të jetesës dhe duke ushtruar presion mbi gjyqtarët.

Në pjesën e parë, ai u filmua duke kërcënuar gjyqtarin e ndeshjes, për të cilin mund të pezullohej. Më saktësisht, kështu bëjnë thirrje tifozët e klubeve rivale dhe kujtojnë se trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta, u ndëshkua për festimin e një goli ndaj të njëjtit Luton.

Pasi Jack Grealish shënoi golin e fitores, edhe Guardiola u filmua në një reagim të çuditshëm. I puthi duart dhe i preku fytyrën teksa shikonte gjyqtarët.

Gjithashtu e ka bërë edhe jashtë hapësirës së kufizuar të paraparë për trajnerin, ndaj me gjasë do të pezullohet. Komisionet kompetente disiplinore në Premierligë do t’i japin gjykatës një vendim për gjithçka dhe nuk është e pamundur që ai të jetë në hall.

Kategoritë
Sport