Gruaja e Mauro Icardit, Wanda Nara njoftoi sëmundjen e saj: ‘Unë kam leukemi’

Wanda Nara, bashkëshortja dhe menaxherja e yllit argjentinas të Galatasaray, Mauro Icardi, bëri një deklaratë të qartë për sëmundjen e tij për herë të parë.

Transferimi i Mauro Icardit, transferimi i të cilit u mor këtë vit, nuk mund të shpallej për një kohë të gjatë për shkak të sëmundjes së Wanda Narës.

Një lajm i keq erdhi për yllin argjentinas, i cili u shfaq në formë të shkëlqyer javët e fundit, nga bashkëshortja e tij Wanda Nara.

“Unë kam leukemi”

Nara, i cili prej disa kohësh është i sëmurë dhe po mjekohet, ka bërë të ditur se ka leukemi. Duke postuar në rrjetet sociale, Wanda Nara tha: “Unë kam leukemi. Në fillim thosha ‘Unë e kam këtë sëmundje’. Më pas munda të them ‘atë sëmundje’. Tani e quaj me emrin e saj.” tha ajo.

Ndërkohë që postimi i Narës u bë shpejt një nga temat më të përfolura në rrjetet sociale, shumë tifozë të futbollit morën mesazhe përshëndetjeje.

Kategoritë
Sport