Gruaja e Manes: Fama dhe paratë e tij nuk do të më ndryshojnë, e kaloj shumicën e kohës duke studiuar Kuranin

Bashkëshortja e futbollistit senegalez Sadio Mane, Aisha Tamba ka folur për herë të parë për martesën e saj me futbollistin saudit Al Nassr.

Mane u martua në Dakar më 7 janar sipas rregullave islame dhe aktualisht fiton 650,000 euro në javë dhe jeton në një vilë luksoze me dhjetë dhoma që ia dha klubi i tij aktual.

Kjo është në kontrast të plotë me jetën me të cilën është mësuar gruaja e tij e re, pasi ajo jeton në një pjesë të Dakarit në një shtëpi me 30 të afërmit e saj.

Shtëpia ndodhet pranë një kënete, dhe Daily Mail e ka arritur atë përmes kushëririt të saj dhe ajo ka theksuar se fama e Sadiut nuk do ta ndryshojë atë.

“Po pres me padurim jetën time të re dhe e di që do të jetë shumë ndryshe, por nuk ndiej asnjë presion sepse fama dhe paratë e Sadios nuk do të më ndryshojnë. Nuk është kjo ajo që më intereson. Do të mbetem nje person modest i perkushtuar ndaj besimit tim.Nuk jam mesuar qe me kushtojne kaq shume vemendje mua dhe familjes time sepse i mbajme per vete ato gjera.Nuk na pelqen te mburremi dhe te flasim per jeten tone private.Jam një person shumë me këmbë në tokë, unë jam rritur kështu dhe asgjë nuk do të jetë ndryshe vetëm për shkak të kësaj martese”, theksoi Aishja dhe shtoi:

“Jam shumë e nderuar që tani jam zonja Mane”.

Aisha do t’i bashkohet burrit të saj në Arabinë Saudite më vonë këtë vit, pasi të ketë përfunduar provimet e saj përfundimtare të shkollës.

Çifti nuk shkon as në muajin e mjaltit, pikërisht sepse babai i saj e bëri atë të fokusohej në detyrat e mbetura të shkollës.

Në Al Nassr, Mane ndan dhomën e zhveshjes me Cristiano Ronaldon, gruaja e të cilit Georgina Rodriguez konsiderohet si një nga femrat më magjepsëse sot dhe ka 55 milionë ndjekës në Instagram, por Aisha nuk e di se kush është.

“Nuk e di kush është ajo dhe nuk i përdor rrjetet sociale”, shtoi ajo.

Zonja Mane e kalon shumicën e kohës duke studiuar Kuranin dhe kushërira e saj Amadou, e cila jeton në të njëjtën shtëpi me të, theksoi se prioriteti i saj është Islami.

“Si familje, prioriteti ynë është Islami. Ky është numër një dhe nuk na interesojnë të gjitha gjërat që njerëzit e lidhin me jetën e një futbollisti të pasur. Jemi shumë të lumtur që Aisha u martua me Sadiun, por kjo sepse ai është një njeri modest. njeri, jo sepse është i pasur dhe i famshëm”, zbuloi kushëriri Amadou.

Fjala vjen, shtëpia e familjes së Aishes, ku u zhvillua ceremonia e martesës, është ndërtuar nga babai i saj, i cili është punëtor ndërtimi.

Ai shtrihet në tre kate dhe kushëriri i saj tregon se në të mund të jetojnë 30 persona. Edhe pse babai i saj mund të konsiderohet relativisht i pasur nga standardet senegaleze, nuk është as afër kur krahasohet me futbollistin Al Nassr.

Vetë Mane njihet për ndihmën e pakushtëzuar të fshatit ku u rrit dhe ndërtoi një shkollë dhe një spital në vendlindjen e tij, si dhe dhuroi qindra mijëra euro për institucionet humanitare në Senegal.

“Sadio është njeriu më popullor në Senegal dhe njerëzit e duan për atë që ka bërë për ta. Ai është ambasadori më i madh i vendit tonë”, përfundoi Amadou i lartpërmendur.

Kategoritë
Sport