Grand Slami i Parisit: Edhe Akil Gjakova kualifikohet në raundin e katërt

Akil Gjakova e ka kaluar me sukses edhe pengesën e dytë në Grand Slamin e xhudos që po mbahet në Paris.

Xhudisti kosovar e mundi në raundin e tretë kanadezin, Arthur Margelidon.

Në raundin e katërt është kualifikuar po ashtu edhe Dardan Cena në kategorinë e njëjtë me Akilin, deri në 73 kilogramë.

Sot po garon edhe Laura Fazliu në kategorinë 63 kilogramë, e cila e ka kaluar pengesën e parë dhe gjendet në raundin e tretë.

Kategoritë
Sport