Gjest nga Manchester City për İlkay Gündoğan! Klubi anglez emëroi fushën e stërvitjes së mesfushorit.

Ish-skuadra e tij, Manchester City, ka bërë një gjest të madh për İlkay Gündoğan, i cili u transferua në skuadrën e La Ligës Barcelona gjatë periudhës së transferimeve të verës. Klubi anglez emëroi fushën e stërvitjes së mesfushorit.

Skuadra angleze Manchester City e emëroi një nga fushat e saj stërvitore pas ish-kapitenit İlkay Gündoğan, i cili mbushi 33 vjeç.

Sipas deklaratës së klubit, një nga fushat stërvitore ka marrë emrin e futbollistit gjerman me origjinë turke, në kujtim të kontributeve të tij në ekip gjatë 7 viteve që luajti.

Skuadra e Mançesterit vendosi në fushën e stërvitjes edhe mozaikun e përgatitur nga skulptori Mark Kennedy, kushtuar golit të shënuar nga İlkay Gündoğan kundër Aston Villa sezonin e kaluar.

Ai arriti suksese të panumërta në Manchester City

Në karrierën e tij në Manchester City, İlkay Gündoğan fitoi 5 Premier League, 4 Kupën e Ligës dhe 2 kampionate të Kupës së Federatës, si dhe Ligën e Kampionëve UEFA.

Presidenti i klubit Khaldoon Al Mubarak gjithashtu falënderoi İlkay Gündoğan për shërbimet dhe kontributet e tij në postimin e tij në llogarinë e tij në rrjetet sociale.

İlkay Gündoğan u transferua te skuadra spanjolle e Barcelonës në fillim të sezonit.

Kategoritë
Sport