Futbollistja më tërheqëse në botë mbledh pasuri të vërtetë nga çdo postim në Instagram

Futbollistja e Aston Villas, Alisha Lehmann grumbullon pasuri të vërtetë edhe jashtë fushës, pasi fiton shuma mbresëlënëse parash nga çdo postim në Instagram.

Lehmann prej kohësh është futbollistja më e pëlqyer në botë, por edhe sportistja më e njohur zvicerane, pasi sipas numrit të ndjekësve në rrjetet sociale ka kaluar edhe tenistin legjendar Roger Federer.

Tani, një raport i ri ka zbuluar se sa fiton ai nga postimet në rrjetet sociale. Anësori i Aston Villa ndan rregullisht përmbajtje me fansat e tij në rrjetet sociale, por gjithashtu paguan shumë për çdo postim.

Kompania analitike teknike Gracenote Nielsen, e specializuar në muzikë, video dhe megadata sportive dhe teknologjitë e njohjes automatike të përmbajtjes, llogariti se sa fiton Alisha Lehmann nga çdo postim në Instagram.
Duke marrë parasysh vlerën e postimeve në bazë të numrit të ndjekësve, shkallës së angazhimit dhe arritjes, u përcaktua se Lehmann fiton 280,000 euro nga çdo postim në Instagram. Megjithatë, kjo nuk është mënyra e vetme me të cilën gratë zvicerane fitojnë para nga gjykata.

Kjo futbolliste e re ka publikuar një kalendar me fotot e saj për vitin 2024, i cili kushton rreth 70 euro dhe që Lehmann beson se do të jetë një “full hit”.

Si futbollistja më tërheqëse në botë që i çmendi shpejt fansat, Lehmann është tërheqëse edhe për sponsorë të shumtë, ndaj ka kontrata me KSI, Logan Paul’s Prime, bizhuteritë MJ Jones…

Kategoritë
Sport