Futbollisti serb i skuadrës spanjolle bie pa ndjenja në fushë, tranferohet në spital

Futbollisti serb, Dragisa Gudelj ka rënë pa ndjenja në fushën e blertë.

Qëndermbrojtësi i skuadrës spanjole, Coredoba, u rrëzua në minutën e 28-të të ndeshjes kundër Melilla.

Gudelj u rrëzua përtokë, ndonëse u përpoq menjëherë të ngrihej në këmbë. Në çdo moment nuk u duk se lojtari i Córdoba CF humbi ndjenjat dhe pikërisht në atë moment José Enrique, sulmuesi i Melilla, u pa duke i kërkuar arbitrit të ndalonte lojën.

Lojtari u transferua me shpejtësi në spitalin më të afërt ku u trajtua nga stafi mjekësor.
Kjo nuk është hera e parë që Dragisa Gudelj rrëzohet gjatë ndeshjes, pasi me 25 mars ai pësoi një episod vdekjeje të papritur në El Arcángel, gjatë ndeshjes kundër Racing de Ferrol.

Futbollistit serb, pas testeve të ndryshme mjekësore, iu implantua një ICD (defibrilator automatik i pavarur), një pajisje me të cilën luan aktualisht.

Menjëherë pas kësaj, Córdoba lëshoi ​​një deklaratë përmes rrjeteve të saj sociale duke informuar për gjendjen e tij shëndetësore dhe duke u siguruar që ai është mirë .

“Dragi Gudelj është mirë . Ai është transferuar në spitalin Melilla për teste mjekësore pas largimit nga Álvarez Claro. Sa më shpejt që të mundemi, do të japim më shumë informacion.”, thuhet në njoftim.

Kategoritë
Sport