Ernest Muçi shënoi golin e dytë në ndeshjen e tij të gjashtë

Futbollisti shqiptar i Beşiktaşit, Ernest Muçi, ka rritur në 2 numrin e golave ​​në Superligë me golin e shënuar ndaj Antalyasporit.

Në javën e 30-të të Superligës, Beşiktashi humbi 2-1 nga Antalyaspor në shtëpi.

Ernest Muçi, të cilin bardhezinjtë e shtuan skuadrën e tyre në transfertën e dytë, gjeti rrjetën ndaj bardhekuqve dhe e çoi në 2 numrin e golave ​​në Superligë.

Muçi, i cili luajti 6 ndeshje për Beshiktashin në Superligë, në këtë ndeshje qëndroi në fushë për gjithsej 508 minuta.

Ai qëndroi në fushë për 90 minuta

Ernest Muçi shënoi golin e tij të parë me fanellën bardhezi në ndeshjen e Istanbulsporit të luajtur në javën e 27-të të ligës.

Mesfushori 22-vjeçar doli në fushë  kundër Antalyaspor dhe qëndroi në fushë për 90 minuta.

Ernest Muçi bëri vlerësime pas ndeshjes së Antalyasporit, të cilën e humbën 2-1.

“Ne duhet ta forcojmë mendjen mendërisht”

Muçi tha se duhet të forcohen mendërisht dhe tha si më poshtë:

Mendoj se fillimisht duhet të jemi më të mirë si ekip. Ne duhet të forcohemi. Duhet ta forcojmë mendjen mentalisht. Ne duhet ta bëjmë këtë së bashku. Më pas duhet të synojmë të fitojmë ndeshjen e radhës.

“Kemi gjëra për të përmirësuar”

 

Kategoritë
Sport