Erdogan për ditëlindje suprizon vajzën e vogël të prekur nga tërmeti

Presidenti Recep Tayyip Erdoğan së bashku me kryetarin e MHP-së Devlet Bahçeli kanë vizituar një familje të prekur nga tërmeti në lagjen İslahiye të Gaziantepit.

Dje ka qenë ditëlindja e vajzave të vogla të familjes që jeton në qytetin e kontejnerëve…

Duke marrë vesh këtë, Presidenti Erdogan dhe ata që ishin me të festuan ditëlindjen e vajzës së tërmetit dhe dhanë dhurata.

Në pamjet tërhoqën vëmendjen momentet kur presidenti Erdoğan interesohej nga afër për vogëlushen.

Momente emocionale tronditën edhe rrjetet sociale.

Kategoritë
BotaLajme