Edin Dzeko ka marrë një ofertë astronomike nga Arabia Saudite, mediat turke: “Mirupafshim!”

Ylli i futbollit boshnjak Edin Dzeko mund të largohet nga Fenerbahce pas vetëm një sezoni, duke qenë se ka marrë një ofertë astronomike nga Arabia Saudite.

Portali turk Akşam ka publikuar lajmin me një titull bombastik: “Lamtumirë Edina Dzeko! Zbuloi zyrtarisht kontratën e tij për 1+1 vjet”.

Sipas njohurive të atij portali turk, Dzeko ka marrë një ofertë nga Al-Hilal në vlerë prej 11 milionë eurosh në vit dhe duke pasur parasysh se ka mbushur 38 vjeç, është vërtet e vështirë të refuzohet.

Nëse Dzeko pranon të shkojë në Al-Hilal, ai do të luante me Aleksandar Mitroviç dhe Neymar në sulm dhe sigurisht që do të ishte sulmi më i fortë në Arabinë Saudite.

Dzeko, i cili ka kontratë me Fenerbahçen deri në verën e vitit 2025, ka shënuar 22 gola dhe 9 asistime në 37 ndeshje në të gjitha garat për skuadrën turke këtë sezon.

Kategoritë
Sport