E deklasoi serbin Djokovic – Sinner kualifikohet në finale të “Australian Open”

Jannik Sinner realizon një tjetër sukses të jashtëzakonshëm në karrierën e tij.

Në një ndeshje të luajtur me gjakftohtësi, qetësi dhe qartësi, ai i dha leksione tenistit, Novak Djokovic në katër sete.

Italiani kualifikohet në finalen e Australian Open, atje ku do të përballet me fituesin nga ndeshja mes Medvedev dhe Zverev.

 

Kategoritë
Sport