Dy persona humbën jetën gjatë çminimit të një fushe të minuar në Kroaci

Në Lika të Kroacisë ka ndodhur sot një aksident tragjik gjatë çminimit të një fushe të minuar, ku humbën jetën dy persona.

Policia kroate njoftoi se sot në orën 13:18 në Departamentin e Policisë Lika-Senj është raportuar se në qytetin Çanak, rrethi i Vrlet-Skokovit, gjatë çminimit të një fushe të minuar ka ndodhur një aksident me minë, ku dy persona kanë humbur jetën. .

Siç thuhet, një person ka ndërruar jetë në vendngjarje, ndërsa një tjetër rrugës për në spital.

“Një detonator femër dhe një detonator u vranë dhe detajet do t’i dimë pas hetimit. Deminimi ka vazhduar atje për vite me radhë,” tha shefi Niksha Bogdaniq nga Qendra Kroate për Çminim pak pas 24 orësh.

Më shumë informacione për aksidentin do të dihen më vonë.

Kategoritë
LajmeRajoni