Duke festuar golin,lojtar i Chelseat ngriti fanellën dhe befasoi me mbishkrimin: “Biri i Zotit”

Mbrëmë, lojtarët e Chelseat mposhtën skuadrën e Tottenhamit me rezultat 2:0 në ndeshjen e Premiership-it anglez, ndërsa golat i shënuan Trevoh Chalobah dhe Nicolas Jackson.

Chalobah ka festuar në mënyrë interesante golin e tij, i cili kaloi në avantazh blutë në minutën e 24-të dhe më pas në festë ngriti fanellën dhe tregoi një fanellë me një mesazh të shkruar.

“Biri i Jehovait”, shkruhej në pjesën e përparme të bluzës së Chalobah nën fanellën e tij. Anglezi edhe më parë e quajti veten biri i Zotit në rrjetet sociale.

Jehova është një nga emrat e Perëndisë në krishterim, dhe për Dëshmitarët e Jehovait, një emërtim i krishterë, Jehova është i vetmi emër i pranueshëm i Perëndisë. Pra, mesazhi i Chalobah flet për besimin e tij, shkaktoi komente të shumta dhe shumica e tyre janë në mbështetje të këtij lloj gjesti.

Chalobah zakonisht e ka ngrohur pankinën e Chelseat këtë sezon, ai mori shansin e tij mbrëmë dhe shënoi debutimin e tij në paraqitjen e tij të 9-të në Premiership këtë sezon. Bëhet fjalë për një futbollist që luan në pozicionin e portierit.

 

Kategoritë
Sport