Dhe Brazili ka nxitësin e tifozëve të tij më të bukur: Izabel bukuroshja po konkurron sonte me Ivana Knoll

Ka nisur ndeshja ndërmjet Kroacisë dhe Brazilit në kuadër të çerekfinaleve të Botërorit në Katar dhe tifozët në mbarë botën po mbështesin kombëtaret e tyre të dashura. Ndër të tjera nuk mungojnë edhe tifozët më të pëlqyer të dy skuadrave, të cilët janë gara kryesore e njëra-tjetrës mbrëmjen e sotme.

Ivana Knoll, e cila është tifozja më e njohur kroate, bëri bujë këtë vit në Katar dhe se sa është rritur popullariteti i saj tregon fakti që ajo udhëtoi atje me rreth 500 mijë ndjekës, ndërsa tani janë më shumë se një milion.

Megjithatë, Ivana ka konkurrencë të madhe sonte. Përballë saj është bukuroshja Izabel Goulart, e cila konsiderohet si nxitësja e tifozëve më e bukur në Brazil.

Izabel është një top-modele, e cila për publikun njihet edhe si një ish-engjëll i Victoria’s Secret. Me këmbët tepër të gjata dhe një figurë të hollë që ruan përmes ushtrimeve të rregullta, Izabel nuk resht së tërhequri vëmendjen e publikut.
Ndaj është fare e qartë se përse fitoi titullin që e bëri të famshme në botën e futbollit, duke e gëzuar publikun me foto me veshje tifoze.

Herën e fundit ajo ka brohoritur për vendlindjen e saj në stadium duke pozuar me një jumpsuit të ngushtë të verdhë dhe e veshur me flamurin brazilian dhe ndonëse këtë herë nuk po e ndjek ndeshjen nga rreshtat e parë, ajo bëri të ditur se është me ta. me gjithë zemër.

Ky 38-vjeçar është i fejuar me futbollistin gjerman Kevin Trapp, ndaj është krejt e logjikshme që Izabel të ishte e ftuar shpeshherë edhe në ndeshjet e Gjermanisë.

Ndeshja mes Brazilit dhe Kroacisë ka nisur nga ora 16:00 dhe gjykuar nga ajo që kemi parë deri më tani do të jetë një ndeshje interesante ku asnjëra palë nuk do të dorëzohet pa luftë.

Kategoritë
Sport