Dashuria për klubin e fëmijërisë, Perisic do të paguhet 1 euro në muaj

Ivan Perisic është rikthyer te klubi ku nisi karrierën e tij, Hajduk Spliti.

Ylli kroat u prezantua të premten te Hajduku dhe mori fanellën me numër 4.

Perisic është huazuar fillimisht nga Tottenham Hotspur deri në fund të sezonit.

Pas skadimit të kësaj marrëveshjeje, 34-vjeçari është pajtuar që të nënshkruajë pastaj si lojtar i lirë.

Kontrata e tij me Tottenhamin skadon në verë, kur pastaj ai mund të finalizojë kalimin e tij si i lirë te klubi kroat.

Sipas marrëveshjes aktuale, Perisic ka pranuar të marrë një pagë simbolike te Hajduku – prej vetëm 1 euro në muaj.

Gjithashtu, ka një klauzolë lirimi në marrëveshjen e tij me Hajdukun për dy afatet e ardhshme kalimtare, me kusht që klubi që e kërkon të paguajë çmimin e caktuar – që ende nuk u zbulua.

Reprezentuesi i Kroacisë tashmë ka edhe një marrëveshje verbale për bonuset që do të fitojë te Hajduku, në rast të kualifikimit në fazën e grupeve në garat evropiane sezonin tjetër.

Kategoritë
Sport