Çifti i artë i futbollit mahniti Evropën: Në të njëjtën javë shënuan gola kundër Liverpool-it

Futbollisti norvegjez Aron Dønnum (25), anëtar i Toulouse franceze, shënoi një gol kundër Liverpool (3:2) në Europa League në mesjavë dhe nuk do të ishte e çuditshme nëse gruaja e tij nuk do të bënte të njëjtën gjë. gjatë fundjavës.

Përkatësisht, i zgjedhuri i tij është Celin Bizet Ildhusøy, futbollistja aktuale e Tottenham-it e cila tundi rrjetën e Redsic (1:1) në ndeshjen e ligës dhe kështu u gjend në kryetitujt e mediave sportive.

Dy gola në katër ditë, ndaj të njëjtit klub, për këtë “çift të artë” në dukje, është padyshim historia e javës në botën e futbollit.

Në karrierën e tij të mëparshme, Dønnum ka luajtur për Valerenga, Ham Kam, Standard, dhe që nga vera ka qenë anëtar i Toulouse.

Nga ana tjetër, gruaja e tij mbërriti në Tottenham nga PSG në vitin 2022.

Kategoritë
Sport