Calhanoglu “çmend” tifozët e Milanit: Kam 7 vite në Milano, por gjaku im është zikaltër

Në margjinat e festimit për Scudetton e 20-të të fituar nga Inter, Hakan Calhanoglu foli për “Sportmediaset” duke shpjeguar sezonin, por edhe duke dhënë një deklaratë dashurie për fanellën e Interit.

Qëllimi ynë është të shkruajmë sa më shumë histori me këtë klub të mrekullueshëm dhe besoj se kemi filluar me yllin e dytë. Shpresojmë të vazhdojmë kështu.

Kam shtatë vite në Milano, por gjaku im është zikaltër”, ka deklaruar Calhanoglu, duke thumbuar ashpër Milani

Kategoritë
Sport