Besiktas me ofertë për sulmuesin shqiptar Rey Manaj

Sulmuesi shqiptar Rey Manaj, aktualisht është njeriu i momentit tek skuadra turke Sivasspor.

Mediat në Turqi, kanë raportuar se gjiganti i mirënjohur Besiktas po synon që tq sjellë në radhët e veta sulmuesin kuq e zi në afatin kalimtar veror, dhe për ta lënë të lirë Manaj Sivasspor po kërkon rreth 15 milionë euro.

Përndryshe kjo shumë për Besiktasin po konsiderohet si mjaft e madhe,teksa po dëshirojnë që t’i ofrojnë 10 milionë euro plus dy futbollistë për të siguruar shërbimet e Manajt.

Në rast se Manaj transferohet në “Vodafone Park” ,atëherë pritet të bëhet futbollisti i tretë që transferohet tek Besiktas pas Milot Rashicës dhe përforcimit të fundit të kësaj skuadre Ernest Mucit.

Kujtojmë që Rey Manaj është në formë fantastike tek Sivasspor,ku në 26 ndeshje në të gjitha garat ka shënuar 18 gola.

Kategoritë
Sport