Ballkani ankohet në FFK për shtyrjen e ndeshjes kundër Lirisë

Kampioni i Kosovës Ballkani është ankuar për shtyrjen e ndeshjes hapëse të sezonit pranveror mes Ballkanit dhe Lirisë.

Klubi prizrenas ka bërë kërkesë për të shtyer ndeshjen për një termin tjetër, për shkak të angazhimeve të disa futbollisteve në Kupën e Afrikës.

Raportohet se kampioni në fuqi i Kosovës, ka bërë ankesë për vendimin e komisionit të garave dhe në ditët në vijimin komisioni i ankesave do të dal me vendim rreth kësaj ankese.

Ende nuk dihet data e re për zhvillimin e kësaj ndeshje.

Kategoritë
Sport