Asi i ardhshëm i futbollit Xavi Simons u detyrua nga shokët e tij të skuadrës të pastronte këpucët

Noni Madueke, një futbollist anglez i PSV-së, ka postuar në rrjetet e tij sociale një video të Xavi Simonsit duke pastruar këpucët e shokëve të skuadrës pas stërvitjes, së bashku me një tekst që shpjegon arsyen e kësaj lëvizjeje.

“Duhet të siguroheni që yjet e rinj t’i kenë këmbët fort në tokë”, ka shkruar futbollisti i PSV-së.

Është interesant fakti se Madueke është 20 vjeç dhe ish-futbollisti i Barcelonës dhe përfaqësuesja holandeze mezi një vit më i ri, ndaj e gjithë skena duket më shumë si “trolling” mes shokëve të skuadrës apo një bast i humbur, sesa një mësim i vërtetë për vlerat për. të rinjtë.
Megjithatë, gjykuar nga shprehja e fytyrës së Xavi, ai nuk e bëri me dëshirë dhe nuk i pëlqeu lëvizja e shokut të skuadrës.

Kujtojmë se mesfushori ofensiv holandez Xavi Simons (19) kaloi te PSV këtë verë pasi i skadoi kontrata me PSG-në.
Në pjesën aktuale të sezonit, ai luajti 24 ndeshje në të gjitha garat dhe shënoi 11 gola me katër asistime.

Kategoritë
Sport