Arda Turan, viktimë e një mashtrimi të madh, humbi 13 milionë euro në një çast

Ish-futbollisti turk Arda Turan ka rënë viktimë e një mashtrimi të madh për shkak të të cilit ka mbetur pa një shumë marramendëse prej 13 milionë eurosh.

Ja pse ish-anëtari i Barcelonës thirri Seçil Erzan, drejtorin e bankës nga Stambolli që e mashtroi.

“Ai më tha se kushdo që investon para në fondin e tij të investimeve do të bëjë para. Kam investuar 13 milionë euro. Të gjitha paratë dhe mundi, gjithçka që kam bërë prej vitesh, u zhdukën papritmas”, tha Turan, përcjellë Katalanas Sport.

“Paratë dhe mundi im u shkatërruan. Më vjen keq, kjo më lodhi plotësisht. Të gjitha kursimet e mia humbën në një çast,” shtoi Turan.

Meqë ra fjala, Turan e përfundoi karrierën e tij si lojtar në shtator 2022, pas së cilës iu përkushtua trajnerit. Aktualisht është trajner i divizionit të dytë Eyupspor.

Në vitet pas nesh, Turan ka veshur fanellat e Barcelonës, Atletico Madridit, Galatasarayt, Basaksehirit dhe Manisasporit.

Kategoritë
Sport