Arda Güler, ylli i Fenerbahçes në fokus të PSG-së

Mësohet se Arda Güler, ylli i të cilit shkëlqeu me paraqitjen e tij të fundit dhe i është shtuar listat e transferimeve të klubeve më të rëndësishme të botës, ka hyrë në radarin e Luis Campos, i cili mori drejtimin e PSG-së. U vu re se Luis Campos, i cili njihet si emri që fut lojtarët e rinj në futbollin botëror, e konsideron Arda Gülerin si zëvendësues të Lionel Messit.

Drejtori Sportiv i Psg, Luis Campos, po bën plane për të nënshkruar me superyllin e ri të Fenerbahçes, Arda Güler.

Mësohet se Luis Campos, i cili njihet veçanërisht për interesimin e tij për lojtarët turq, ka dashur të transferojë Arda Gülerin, si Zeki Çelik, Yusuf Yazıcı dhe Burak Yılmaz. Luis Campos është një nga drejtorët sportivë që e njeh më nga afër Superligën në Evropë. Luis Campos, i cili ka punuar në Galatasaray si konsulent i Burak Elmas sezonin e kaluar, aktualisht është drejtor sportiv i Celta-s, një prej skuadrave të La Liga-s, së bashku me PSG-në. Sytë e drejtorit sportiv portugez janë te ylli i ri i Fenerbahçes, Arda Güler.

Kategoritë
LajmeSport