Arda Güler në depresion për shkak të problemeve të shumta, lëndimeve shkatërrojnë shpresën e madhe të Real Madridit

Futbollisti super i talentuar turk Arda Güler (18) kaloi te Real Madridi në një transferim të madh nga Fenerbahçe për 20 milionë euro këtë verë, por realisht nuk ka fat në Spanjë deri më tani.

Güler po vuan nga lëndime të shumta, për shkak të të cilave nuk po arrin të mbajë vazhdimësinë me stërvitjet dhe ende nuk ka bërë asnjë paraqitje në fanellën e skuadrës mbretërore.

Güler pësoi dëmtimin e fundit në një seri këtë javë përpara ndeshjes së Ligës së Kampionëve kundër Braga. Ai ishte turk në skuadër për ndeshjen, por gjatë nxehjes pësoi një këputje muskulore dhe pret një pushim prej një muaji.

Mediat spanjolle që ndjekin Real Madridin tani shkruajnë se Güler ka probleme me depresionin për shkak të gjithçkaje që po i ndodh dhe për të ka folur edhe trajneri Carlo Ancelotti.

“Lëndimi i fundit nuk dukej serioz, por ai ka ende vështirësi këto ditë. Nuk është gjë e madhe. Ai është i trishtuar sepse është shumë i ri, ai dëshiron të luajë dhe të kontribuojë në ekip. Ai kishte probleme me meniskun vitin e kaluar, për të cilin kishte Gjatë rikuperimit të tij janë të mundshme probleme me muskujt”, tha Ancelotti.

Sonte Real Madridi pret Valencia-n në ndeshjen e xhiros së 13-të të La Liga-s dhe Gyleri me gjasë do të presë deri më 12 dhjetor dhe duelin me Union Berlin në Champions League për debutimin e tij.

Meqë ra fjala, futbollisti i ri ka bërë tashmë katër paraqitje për kombëtaren turke.

Kategoritë
Sport