Arda Guler lëndohet sërish

Arda Guler ende nuk do të arrijë të bëjë debutimin me skuadrën e Real Madridit.

Futbollisti turk u lëndua para fillimit të sezonit dhe kur ishte afër rikthimit, ai është lënduar edhe një herë tjetë.

Këtë e ka konfirmuar trajneri i “Los Blancos”, Carlo Ancelotti.

“Arda Güler u lëndua para Bragës. Ai është i trishtuar, nuk është një dëmtim serioz – është vetëm një pengesë e vogël. Lëndimi i tij i mëparshëm në menisk ndikon në të gjitha problemet e tjera muskulare që ai ka. E ardhmja e Güler nuk është në dyshim. Ai do të ketë një të ardhme të mrekullueshme”, u shpreh trajneri italian.

Kategoritë
LajmeSport