Arda Guler fiton zemrat e tifozëve të Realit me levizjet e tij në stërvitje

Arda Guler është afër debutimit me Real Madridin.

Talenti turk ishte një prej transferimeve më të bujshme të afatit kalimtar veror, por që shkaku i lëndimeve nuk ka luajtur ende me fanellen e “Los blancos”.

18-vjeçari është duket se është rikuperuar plotësisht nga të gjitha ato dëmtime dhe madje mund të bëjë debutimin e tij në ndeshjen e nesërme, kundër Rayo Vallcanos.

Guler pritet të shpërthejë te Real Madridi, ku dje tregoi aftësitë e tij cilësore në stërvitje, duke marrë emocionuar edhe tifozët e klubit mbretëror.

Kategoritë
Sport