Ancelotti zbulon klubin ku do të pensionohet si trajner

Carlo Ancelotti ka konfirmuar se karriera e tij si trajner do të përfundojë pikërisht te klubi i tij aktual, Real Madridi.

Trajneri italian, përveç Real Madridit, ka stërvitur gjatë karrierës së tij klube të mëdha si Milani, Paris Saint-Germain, Bayern Munich dhe Chelsea.

Megjithatë, dashuria e tij më e madhe është ajo për Los Blancos, ku mendon edhe pensionimin si trajner.

Kategoritë
LajmeSport