A do të shkojë Modriç te Ronaldo? Sauditët dërguan një ofertë përrallore për kroatin

Futbollisti kroat Luka Modriq (37) është dëshira e re e klubit super të pasur Al-Nassra nga Arabia Saudite.

Gjegjësisht, kontrata e Modric me Realin skadon në fund të sezonit dhe ai është i lirë të negociojë me klubet e tjera kur të arrijë afati kalimtar i verës.
Al-Nassr shfrytëzoi këtë mundësi dhe dëshiron të ribashkojë kroatin me ish-bashkëlojtarin e tij nga Real Madrid, Cristiano Ronaldo.

Modriç thuhet se ka një ofertë prej 40 milionë dollarësh për dy vjet e gjysmë, që është thjesht e pabesueshme për një lojtar që mbush 38 vjeç në shtator.
Modriç praktikisht do të fitonte para në moshën 40-vjeçare, të cilat të tjerët vetëm mund t’i ëndërrojnë.

Kujtojmë, Modriç është në Real që nga viti 2012 dhe fitoi gjithçka që mundi me klubin madrilen.

Ai debutoi me kombëtaren kroate në vitin 2006 dhe arriti suksese të shumta duke bërë 162 paraqitje.

Kategoritë
Sport