3 pritje në 3 sekonda, lojtarët e Romës nuk mund ta besonin që topi nuk hyri në portë

Çmenduri e plotë nga portieri i Empolit, Guglielmo Vicario. Në ndeshjen me Romën bëri 3 pritje radhazi në 3 sekonda.

Pas një goditjeje këndi, topi fillimisht u hodh rreth zonës së penalltisë së Empolit, por shpejt fluturoi drejt Dybala pritjen e parë.

Mancini ishte pikërisht aty në rikuperim, shpëtimi i dytë.

Përfundimi përsëri, Abrahami goditi kokën nga afër dhe dukej se topi nuk kishte ku të shkonte, por Vicario e goditi topin me këmbë, tashmë i shtrirë në fushë.

Reagimi i Lorenzo Pellegrinit thotë fjalë për fjalë gjithçka.

Kategoritë
Sport